Linux Nedir? Dağıtımlar Kılavuzu Yardım

Linux Nedir?

Linux, Internet üzerinden haberleşen çok sayıda gönüllü programcının desteğiyle Linus Torvalds tarafından baştan başlanarak geliştirilmiş GNU/Linux işletim sisteminin çekirdeğidir.

Özgür Yazılım Nedir?

Yazılım ürünlerinin kişi, kurum ve kuruluşlardan bağımsız olarak geliştirilmesi, kullanılması, dağıtılması ve paylaşılması anlayışı özgür yazılım olarak bilinmektedir. Daha fazla bilgi…

Nereden Linux Bulabilirim?

Linux, diğer birçok özgür yazılım ürünü gibi ücretsiz olarak edinilebilmektedir. Çeşitli Linux dağıtımlarının yansılarını Dosya Alanı bölümünü oluşturan FTP sunucumuzda bulabilirsiniz. LKD’nin katıldığı çeşitli fuarlarda, standımızda Linux CD’leri bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra CD satan yerlere de başvurabilirsiniz.

LKD’nin 12. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

29 Haziran 2015

Derneğimizin 12. Genel Kurulu, 21 Haziran 2015 Pazar günü, Elektrik Mühendisleri Odası Genel Merkezi’nin ev sahipliğinde yapıldı. Genel Kurul sonuçlarını ve fotoğrafları paylaşıyoruz.

Genel Kurul’da yapılan oylama sonucunda 2015-2016 dönemi LKD Yönetim Kurulu’na seçilen üyelerin, aralarında yaptıkları görev dağılımı sonrası Yönetim Kurulu şu şekilde oluştu:

– İzlem Gözükeleş (Başkan)

– Duygu Hatipoğlu Aydın (Genel Sekreter)

– Adil Güneş Akbaş (Sayman)

– Mustafa Zafer Çakmak (Üye)

– Ahmet Sezgin Duran (Üye)

Oylama sonucunda, Denetleme Kurulu ise

– Volkan Evrin

– Türker Gülüm

– R. Elifcan Çakmak

olarak belirlendi.

Volkan Uygun’un fotoğraflarından oluşan albüme şu adresten ulaşabilirsiniz: http://galeri.linux.org.tr/index.php/12-Genel-Kurul-2015

Diğer Haber Başlıkları

(Tüm haberleri görmek için tıklayın.)

Duyurulardan haberdar olmak icin, duyuru listemize kaydolun! [KURALLAR]