Haberler

Yeni Haber Gir Tüm Haberleri Gör

Özgür Web Teknolojileri Günleri 2011 Etkin Katılım Çağrısı

Özgür Web Teknolojileri Günleri 2011 Etkin Katılım Çağrısı
————————————————————-

Linux Kullanıcıları Derneği ve Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Topluluğu tarafından ilki geçen yıl düzenlenen ve 3 paralel oturumda 40’ın üzerinde konuşmacının 34 farklı konu başlığı sunduğu etkinliğe yaklaşık 750 kişi katılmıştı.

14-15 Ekim 2011 tarihlerinde İstanbul Yeditepe Üniversitesi 26 Ağustos Yerleşimi’nde ikincisi gerçekleşecek etkinlikte yer alacak konu başlıkları:

– Özgür web uygulamaları
– Özgür web teknolojileri, özgür web programlama dilleri ve çatıları
– Özgür web standartları
– Özgür web güvenlik uygulamaları
– Türkiye’de geliştirilen özgür web yazılımları
– Türkiye’den kurumsal uygulama örnekleri
– Türkiye’deki özgür web topluluklarının kendini tanıtması

 

Seminer:
Geniş bir kitleye yararlı olabilecek konunun dinleyicilere tüm yönleriyle anlatıldığı oturumlardan oluşacaktır. Sunular 50 dakikayı aşmayacak biçimde hazırlanmalıdır.

 

Atölye Çalışması:
Belirli bir konunun uygulamalı olarak bir laboratuvarda dinleyicilere aktarılacağı çalışmalardır. 25 kişiyi aşmayacak kısıtlı sayıdaki tüm katılımcılar bilgisayar başında olacaklardır. Atölye çalışmaları 120 dakikalık hazırlanmalıdır.

 

Kısa Bildiri:
Kısa bildiriler yukarıda belirtilen konu başlıklarında yapılmış araştırma, incelemelerle proje ve kavramların tanıtımına ilişkin sunulardan oluşacaktır. Sunular 15 dakikayı geçmeyecek şekilde hazırlanacaktır.
 

Çalışma Toplantısı:
Özgür web teknolojileri konusunda çalışma yapan sivil toplum kuruluşu, proje ve ilgi grupları etkinlik kapsamında çalışma toplantısı düzenleyebileceklerdir.

Toplantılar beyin fırtınası, panel, tanışma/örgütlenme toplantısı gibi farklı biçim ve amaçlarla yapılabilir. Çalışma toplantılarının önkayıtlı ya da önkayıtsız olarak ilgili herkese açık olması gereklidir.

Program kurulu çalışma toplantısı önerilerini camianın ilgisi ve yararına göre değerlendirecek ve etkinlik süresinde bir zaman dilimini öneri yapanlara ayıracaktır. Çalışma toplantıları, etkinlik programında duyurulacaktır.

 

Öneri Yöntemi:
Bütün seminer, atölye, toplantı ve kısa bildirilerin dili Türkçe’dir. Önerileri programa alınan kişiler programda yazılı olan tarih ve saatte etkinliğe katılmayı tahahhüt ederler.

Seminer/bildiri/atölye/toplantının adı, konuşmacı(lar), programda yer alacak birkaç satırlık özeti ile oturumun ana hatları maddeler halinde e-posta ile program-kurulu at ozgurwebgunleri.org.tr adresine gönderilmelidir.

Seminer, Atölye, Toplantı ve Kısa Bildiri Önerisi İçin Son Gün: 01 Eylül 2011
Etkinlik web sitesi: http://www.ozgurwebgunleri.org.tr

 

Yorum Yazın

Duyurulardan haberdar olmak icin, duyuru listemize kaydolun! [KURALLAR]